Elegancko zdobiony tort na komunię

Wybierając tort na Komunię Świętą dziecka trzeba podjąć trudną decyzję o zdobieniu tortu. Możliwości jest wiele, a jedną z nich są opłatki na tort, które można dobrać do własnego gustu, a nawet stworzyć indywidualny opłatek na tort komunijny.

Dla chłopca, dla dziewczynki

Dzięki mnogości wyborów dostępnych na rynku, możliwe jest znalezienie opcji zarówno dla dziewczynki, jak i dla chłopca. Wiele wzorów tematycznych związanych z przyjmowaniem sakramentu komunii przedstawia hostię lub kielich.

Szeroka gama wzorów i wersji kolorystycznych sprawia, że każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Personalizowane opłatki na tort

Jeśli nie udało się znaleźć zadowalającego wzoru lub chcemy mieć tort z wybranym przez nas zdjęciem czy cytatem – wystarczy zaopatrzyć się w personalizowaną ozdobę tortu. To pozwala nie tylko dostosować tort do gustu, ale również połączyć go z tematem przewodnim przyjęcia.

Większość producentów oferuje możliwość wyboru nie tylko jego rozmiaru, ale również kształtu: okrągłego, kwadratowego czy prostokątnego, w zależności od potrzeb.

Jak przygotować tort?

Wykonując tort samodzielnie, warto zdecydować się na ozdobienie go opłatkiem, szczególnie przy braku doświadczenia. Założenie go na ciasto jest niezwykle proste, a daje bardzo dobry efekt.

Aby przyczepić opłatek do tortu, wystarczy ułożyć go na warstwie kremu, dociskając delikatnie na całej powierzchni. Choć w pierwszej chwili efekt może nie wydawać się zadowalający, ozdoba ma działanie higroskopijne, dzięki czemu po kilkudziesięciu minutach dopasuje się do powierzchni tortu.