Jak smakuje brokat jadalny?

brokat jadalny

Cukiernictwo przeżywa obecnie prawdziwy rozkwit, ponieważ w niemal każdym domu przygotowywane są innowacyjne wypieki. Bardzo ważna jest kwestia dekoracji, ponieważ głównie w ten sposób można wyróżnić swoje ciasto na tle innych. Szczególnie ciekawym rozwiązaniem jest brokat jadalny, który może być stosowany nawet przez dzieci. Nakłada się go jako ozdobę na tort już w końcowej fazie.

Smak brokatu

Warto zaznaczyć, że ma raczej neutralny smak, dlatego nie wpływa zbytnio na walory smakowe produktu. Oczywiście jadalny brokat to tylko jeden z wielu barwników dostępnych w sprzedaży. Nie wszystkie są bezpieczne i nie wszystkie mogą być stosowane w ten sam sposób, dlatego trzeba o tym pamiętać. Brokat spożywczy jest dostępny w dobrych sklepach cukierniczych stacjonarnych oraz internetowych. Brokatem najczęściej ozdabia się:

  • gofry
  • torty
  • ciasta

Gdzie znaleźć brokat jadalny?

Warto pamiętać, że w internecie można go dostać znacznie taniej, dlatego polecić mogę sklep Polmarkus, który oferuje jadalny brokat w wyjątkowo korzystnych cenach. Istnieją też brokaty smakowe, które mogą dodać ciastu jeszcze większego uroku. Należy mieć na uwadze, że głównym celem stosowania brokatu jest wykonanie dekoracji, ponieważ kwestia smaku musi być już gotowa wcześniej i ma o to zadbać profesjonalny cukiernik. Dostępne są barwniki w proszku oraz płynie, ale dla mniej zaawansowanych osób zdecydowaniem lepszym wyborem będzie brokat w proszku. Warto zwrócić uwagę na fakt, że każdej ważnej okazji praktycznie towarzyszy tort. Jest to już wręcz tradycyjny element, bez którego ciężko sobie wyobrazić jakąkolwiek uroczystość. Udekorowanie go w niekonwencjonalny sposób z pewnością pozwoli zaskoczyć część gości.