Kiedy stosuje się parawan nawannowy?

Urządzenie małej łazienki może być dla niektórych osób problematyczne. Jest to jeszcze trudniejsze, jeżeli część domowników chce korzystać z wanny, a część z kabiny prysznicowej.

Zastosowanie parawanu

Niestety w małych pomieszczeniach nie jest możliwe korzystanie z dwóch tych urządzeń jednocześnie. Ciekawą alternatywą jest jednak parawan nawannowy, który umożliwia szybkie przekształcenie wanny w kabinę. Jest to rozwiązanie o tyle ciekawe, że parawan prysznicowy może być w każdym momencie zdjęty. Cena parawanu oscyluje w granicach 400 zł, ale warto pamiętać, że tanie modele nie są wytrzymałe. Wykonuje się je głównie z polipropylenu, czyli tworzywa sztucznego, które jest wyjątkowo podatne na zarysowania. Nawet zwykłe użytkowanie takiego parawanu powoduje jego zniszczenie, dlatego należy przede wszystkim kierować się jakością. Szyba do wanny produkowana jest na bazie szkła hartowanego lub szkła bezpiecznego.

Produkcja parawanu

Zdecydowanie bardziej popularne jest szkło bezpieczne, które wykorzystywane jest również w pojazdach samochodowych. Taki rodzaj szkła rozbija się na milimetrowe drobinki, które nie są w ogóle niebezpieczne. Warto pamiętać, że łazienka jest bardzo ważnym miejscem, w którym można po całym dniu pracy się zrelaksować. Dlatego trzeba koniecznie zadbać o to, żeby parawan nawannowy był solidny i zapewniał dużą wygodę obsługi. W internecie jest dostępnych bardzo wiele modeli, które można z łatwością dopasować do każdej stylizacji. Właściciele wanien o niestandardowych kształtach również nie muszą się niczym martwić, ponieważ niektóre zakłady zajmują się produkcją parawanów na zamówienie. Oznacza to, że klient może dokładnie określić rozmiary i kształt swojej wanny, a wykonawca powinien ten projekt wykonać. Cena takiej usługi jest oczywiście zdecydowanie wyższa. ale parawan przynajmniej pasuje idealnie.