Współczesne pawlacze

Zarządzanie małą przestrzenią może być niezwykle trudnym zadaniem. W mieszkaniach o małym metrażu liczy się każdy centymetr. Dlatego wszelkiego rodzaju schowki umożliwiające przechowywanie przedmiotów są wręcz bezcenne. W małych mieszkaniach idealnym rozwiązaniem jest pawlacz.

Czy szafki podsufitowe to przeżytek?

Pawlacz to rodzaj szafki montowanej pod sufitem, najczęściej w przedpokoju. Szczyt swojej popularności pawlacz zdobył w czasach PRL. Dawniej mieszkania na małych przestrzeniach były codziennością.
Współczesne składziki znacznie różnią się od swoich poprzedników. Co prawda większość ciągle jest montowana w przedpokoju, jednak nie jest to już normą. W zależności od oczekiwań można montować pawlacze bezpośrednio pod sufitem lub na szafach.

Coraz częściej zdarza się, że pawlacze stają się częścią dużej zabudowy. Coraz rzadziej spotyka się je jako osobne konstrukcje. Dobrze dobrane modele pawlaczy mogą wyglądać imponująco i dodawać wnętrzu stylu.

Jak wybrać dobry schowek?

Na rynku dostępne są najróżniejsze modele pawlaczy. Co ciekawe, decydując się na zamówienie takiego mebla można często samodzielnie go spersonalizować. Umożliwia to nie tylko dobór i kolor materiału, ale i dowolną konfigurację jego wnętrza.

Z uwagi na fakt, że pawlacz najczęściej znajduje się na dużej wysokości wyciąganie z niego przedmiotów może stanowić dla wielu nie lada wyzwanie. Na szczęście możliwe jest zamontowanie w nim szuflad na specjalnych prowadnicach. Rozwiązanie takie znacząco ułatwia wyciąganie z niego potrzebnych przedmiotów.

Mieszkania o małym metrażu to wyzwanie dla wielu osób. Szczególnie w przypadku, w którym posiada się wiele rzeczy. Wówczas umieszczenie dodatkowych szafek w postaci składzika może okazać się jedynym sposobem na pomieszczenie swoich skarbów.