Umywalka nablatowa – czy to dobre rozwiązanie do łazienki?

Umywalki łazienkowe nablatowe są niezwykle funkcjonalne, a zarazem bardzo estetyczne, dzięki temu obecnie cieszą się tak dużym zainteresowaniem. Czy opłaca się zainwestować w taką umywalkę i jaką wybrać, aby długo i bezawaryjne nam służyła?

Elegancka i praktyczna w użytkowaniu

Umywalka to jeden z ważniejszych elementów w naszym domu, dlatego też warto postarać się wybrać taką, która będzie praktyczna w użytkowaniu. Trzeba dopasować do niej także odpowiedni blat oraz szafkę umywalkową, gdzie zmieszczą się wszystkie niezbędne kosmetyki i chemia domowa.

Zlew nablatowy może występować w rozmaitych wariantach, zarówno jeżeli chodzi o kształt, jak i kolor, rozmiar, czy materiał wykonania. Wybierając odpowiednią umywalkę, należy kierować się przede wszystkim wystrojem łazienki, ale także wygodą.

Prostokątna, owalna czy kwadratowa?

Najbardziej klasyczne są umywalki nablatowe prostokątne, takie można spotkać najczęściej w polskich domach. Takie zlewy sprawdzą się doskonale w łazienkach utrzymanych w stylu retro, klasycznym, ale także industrialnym.
Kolejnym modelem umywalki nablatowej cieszącej się dość dużym zainteresowaniem jest model owalny, który będzie świetnie prezentować się przede wszystkim w nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach.

Zazwyczaj kojarzy się z salonami SPA, tak więc w ten sposób można nadać łazience nieco elegancji i klasy.

Warto wziąć pod uwagę także umywalkę kwadratową, jej geometryczny kształt dobrze skomponuje się z szafką umywalkową. Będzie dobrze wyglądać w zasadzie w każdej łazience, bez względu na to, czy zostanie ona urządzona w klasycznym, czy nowoczesnym stylu.

Na rynku oczywiście dostępnych jest dużo więcej umywalek nablatowych, na przykład można wybierać spośród modeli asymetrycznych, z otworem na baterię, szklanych, kamiennych. Możliwości jest naprawdę wiele, dlatego na pewno będziemy w stanie wybrać taką umywalkę łazienkową, która spełni nasze oczekiwania.