Panele tapicerowane na ścianę – pomysły na aranżacje

panele tapicerowane na ścianę

Jednym z ostatnich trendów w aranżacji wnętrz są panele tapicerowane. Wśród wielu zalet wymienić można piękny wygląd, różnorodność dostępnych kolorów, czy uniwersalność zastosowania. Są miękkie i przyjemne w dotyku. Wprowadzają element urozmaicenia wszędzie tam, gdzie się znajdą. Zdadzą egzamin w różnych miejscach w domu. Jak je zatem wykorzystać?

Ciekawe trendy z panelami w roli głównej

Oczywistym pokojem, gdzie stosuje się najczęściej panele tapicerowane na ścianę, jest sypialnia. To pomieszczenie, które w sposób szczególny powinno kojarzyć się z przyjazną, ciepłą atmosferą. Wykorzystanie miękkich tkanin, którymi są obite to świetny sposób, aby ocieplić jej klimat. Panele sprawdzą się więc na ścianie za łóżkiem. Można je użyć tylko na niewielkim obszarze, aby przyjemnie było się o nie oprzeć albo wyłożyć nimi całą ścianę.

W przedpokoju dobrze wyglądać będzie wyłożona nimi wnęka. Stworzy przytulny kącik do zakładania butów. W salonie pasować będą na ścianie za kanapą lub za telewizorem.

Jaki kształt paneli wybrać

Na rynku dostępnych jest wiele opcji, poczynając od podłużnych lub poprzecznych pasów, kwadratów czy prostokątów. Ciekawie prezentują się też panele przypominające plaster miodu lub takie o nieregularnych kształtach. Co ciekawe za ich pomocą można optycznie powiększyć pomieszczenie lub nadać mu lepszych proporcji.

Zalety paneli

Panele tapicerowane są rozwiązaniem do wielu wnętrz. Nadają im unikatowego charakteru. Pasują zarówno do nowoczesnego, jak i bardziej tradycyjnego stylu. Są też:

– łatwe w montażu,

– w prosty sposób odmieniają wnętrze,

– posiadają wysoką izolacyjność akustyczną, co oznacza, że wyciszają pomieszczenie,

– wykonuje się je z trwałych materiałów.

Panele tapicerowane są zatem modnym i niebanalnym elementem, który ożywi i ociepli każdy pokój. Ich montaż jest na tyle prosty, że można go wykonać samodzielnie, a ich trwałość sprawi, że posłużą na lata.