Jak wybrać kolor mebli kuchennych?

kolory mebli kuchennych

Aby zorientować się w gamie dostępnych kolorów, odcieni i faktur, poniżej przedstawiamy kilka kluczowych zasad, które należy rozważyć przy wyborze koloru mebli kuchennych.

Jak wybrać kolor mebli kuchennych?

Kuchnia to szczególne miejsce w domu — to tu spędzamy przytulne rodzinne wieczory, przyjmujemy gości, gotujemy i czytamy poranną gazetę. Dlatego tak ważne jest, aby pokój odzwierciedlał Twój własny charakter i styl. Trzeba nie tylko pomyśleć o wzornictwie i oświetleniu, ale także wiedzieć, jaki kolor mebli wybrać, ponieważ zestaw kuchenny nadaje nastrój reszcie pomieszczenia. Jest różnica między kuchnią z litego drewna a monochromatyczną, czarną, z błyszczącymi frontami.

Dziś pytanie o to, jakie kolory są najlepsze do kuchni, jest szczególnie palące. Ponieważ do wyboru jest wiele opcji, aby nie pogubić się w tym wyborze, dowiedz się, jak wybrać odpowiednie kolory mebli kuchennych.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Wybierając meble kuchenne, należy kierować się parametrami pomieszczenia. W przypadku małych kuchni chcesz, aby dzięki kolorowi pomieszczenie wydawało się większe, bardziej przestronne i świetliste. Dlatego najlepiej unikać kolorów, które sprawiają, że przestrzeń wydaje się cięższa.

Przestronne pomieszczenie pozwala na wykorzystanie całej gamy kolorów zestawu kuchennego. Mimo to należy wybrać taki zestaw, aby meble nie zmniejszyły przestrzeni kuchennej. Na przykład, jednolita czerń nie tylko „pochłonie” przestrzeń, ale będzie też wyglądać jak wielka ciemna plama. Jeśli nie chcesz osiągnąć tego efektu, najlepiej zastąpić czerń grafitem.

kolory mebli kuchennych

Podłużny, prostokątny pokój można podzielić na strefy za pomocą odpowiedniego koloru. Na przykład jednokolorowa jasna szafka w kolorze ściany poszerzy przestrzeń, dzięki czemu będzie ona wizualnie zbliżona do kwadratu.

Połączenie kolorów we wnętrzu kuchni

Wybierając szafkę kuchenną, należy zastanowić się nad rodzajem pomieszczenia, w którym ma się ona znaleźć. Kolor ścian w pomieszczeniu odgrywa tu dużą rolę, ponieważ będzie decydował o tym, jak można łączyć kolory we wnętrzu kuchni. W tym przypadku może być kilka opcji:

  • Gdy kolor dekoracji zostanie dobrany do ścian, na przykład pastelowe odcienie ścian będą odzwierciedlać delikatne odcienie kuchni.
  • Gdy meble będą kontrastować z pomieszczeniem. Często spotykane to w katalogach — żółta monochromatyczna kuchnia na tle grafitowo-szarych ścian. Odważne i uderzające połączenie.
  • Obecnie szczególnie popularną opcją jest pomalowanie ścian na kolor pasujący do koloru kuchni. Jeśli pozwala na to miejsce, stosuje się farbę matową w ciemniejszych i chłodniejszych odcieniach.