Pomysły na obiad na cały tydzień

Szczęśliwi ci, dla których gotowanie zawsze jest spełnieniem marzeń. Pozostali często muszą mocno kombinować, co by tu dziś ugotować na obiad?

Dla wszystkich zniechęconych rutyną lub zdesperowanych pustką w głowie podrzucamy pomysły na obiad na każdy dzień tygodnia.

Niedziela

Zaczniemy nietypowo, bo świątecznie, ale szybko będziecie wiedzieć, dlaczego tak.

Na niedzielny obiad proponujemy klasyczny rosół z makaronem oraz kotlety schabowe z ziemniakami i mizerią. Dlaczego? Ano dlatego, że rosołu warto ugotować więcej, bo zaraz wykorzystamy go do stworzenia kolejnej zupy. Niezjedzone schabowe można wkroić do bułki czy sałatki.

Poniedziałek

Pomidorówka z ziemniakami i gulasz z kaszą jęczmienną. Zupę wykonamy szybko, podbijając pozostały z niedzieli rosół koncentratem pomidorowym i śmietaną. Taka pomidorówka, podana z ugotowanymi kawałkami ziemniaków, będzie miłym urozmaiceniem. Gulasz wieprzowy lub wołowy będziemy mogli odgrzać na podwieczorek.

Wtorek

Domowa pizza. Przepisów jest mnóstwo, warto znaleźć ten najlepszy dla nas, bo to danie szybkie, sycące i dające mnóstwo możliwości modyfikacji.

Środa

Ogórkowa i mielone z marchewką i groszkiem. Zupę wykonamy szybko znowu wykorzystując przecier. Zmielone mięso wystarczy doprawić i usmażyć, a groszek i marchewkę ugotować w międzyczasie na parze. Ten lekki dodatek będzie miłym kontrastem dla poważniejszego mięsa.

Czwartek

Carbonara. Włoska potrawa błyskawiczna. Kluczem do sukcesu jest doskonałej jakości boczek i makaron idealnie al dente. Potrawa tania i bardzo sycąca.

Piątek

Barszcz czerwony i pierogi. Barszcz tradycyjny lub błyskawiczny. Z pierogami będzie więcej zachodu, bowiem najsmaczniejsze są oczywiście domowe. Możemy poświęcić jedno popołudnie i zrobić ich większą ilość, a potem zamrozić.

Sobota

Golonka po bawarsku. Wymaga długiej obróbki, wstępnego gotowania i właściwego pieczenia, ale podana z duszonymi warzywami, musztardą, chrzanem i szklanką jasnego piwa, obroni się nawet bez zupy i ziemniaków.

A w przyszłym tygodniu…

Pomysłów na obiad jest w sieci bez liku: https://www.mniammniam.com/przepisy,przepisy_na_obiad. Bardzo pomocne bywają wideo-poradniki. Warto skorzystać ze stron z przepisami kulinarnymi, kiedy znowu wyczerpie się nasza inwencja twórcza.