Patelnia naleśnikowa

profesjonalna patelnia do smażenia naleśników

W sklepach z akcesoriami kuchennymi można znaleźć różne rodzaje patelni. Jednym z nich jest specjalna patelnia do naleśników. Co odróżnią ją od innych?

Czym charakteryzuje się patelnia naleśnikowa?

Specjalna patelnia do smażenia naleśników (przykłady: https://ostry-sklep.pl/patelnie-do-nalesnikow) jest niższa od tradycyjnych naczyń tego typu; zwykłe patelnie mają o wiele wyższe brzegi, co znacznie utrudnia przewracanie placków na drugą stronę. Niższe brzegi oznaczają także mniejsze zużycie tłuszczu. Co więcej, dobra patelnia naleśnikowa powinna posiadać nieprzywierającą powłokę, dzięki której placki nie będą przylepiały się do jej dna. W sprzedaży można znaleźć patelnie z powłoką ceramiczną, tytanową, teflonową, mineralną, żeliwną, granitową i stalową. Należy pamiętać, że każda z tych powłok charakteryzuje się innym sposobem konserwacji, jak również czyszczenia (na przykład nie każdą można myć w zmywarce).

Kształty i rozmiary patelni do naleśników

W ofertach producentów sprzętu kuchennego można znaleźć patelnie naleśnikowa w różnych rozmiarach. Najbardziej popularne są te średniej wielkości. Jeśli chodzi o kształty- tradycyjne patelnie są okrągłe, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by zakupić nietypową, kwadratową patelnię do smażenia naleśników.