Dobra frytkownica do domu

frytkownice

Dobra frytkownica to jeden z lepszych zakupów do każdego domu. Dzięki frytkownicy można nie tylko szybko przyrządzić klasyczne frytki z ziemniaków, ale też na przykład warzywa w tempurze, owoce morza czy klasyczne mięso z kurczaka.

frytkownice

Czym charakteryzują się dobre frytkownice

Wybór frytkownic jest naprawdę ogromny – praktycznie każdy renomowany producent ma przynajmniej jeden model, wiele z nich dostępne jest w sklepie https://www.sferis.pl/frytkownice-1903 . Jeżeli frytkownicę kupuje się do domu, z powodzeniem można sięgnąć po sprzęt z niższej półki cenowej. W przypadku zakupu frytkownicy nawet do małej gastronomii, lepiej wybrać sprzęt dedykowany właśnie dla profesjonalistów. Takie frytkownica mają nie tylko większą moc, ale też większe misy oraz koszyki. To właśnie dzięki temu podczas jednego smażenia można przygotować dużą porcję frytek czy innych dań.

Parametry dobrej frytkownicy

Dobra frytkownica ma moc co najmniej 1200 W. Właśnie taka z powodzeniem nadaje się do domu, stosunkowo szybko rozgrzewa się w niej tłuszcz, a także proces smażenia przebiega bez zakłóceń. Dzięki temu potrawy są nie tylko świetnie wysmażone, ale też chrupiące i bez nadmiaru tłuszczu. To właśnie jedna z najmocniejszych stron korzystania z frytkownicy – potrawy Podczas przygotowywania nie pochłaniają tłuszczu, dzięki czemu są po prostu mniej kaloryczne. Nowoczesne frytkownice mają nawet taką opcję, że potrawy można przygotować dosłownie na łyżce oleju. Kto zatem szuka sprzętu o wyjątkowych możliwościach, powinien rozejrzeć się właśnie za taką.