Ekspres ciśnieniowy – codzienny rytuał

Nie ma nic przyjemniejszego jak aromat i smak świeżej kawy o poranku. Coraz więcej Polaków decyduje się na zakup profesjonalnego ekspresu do kawy, dzięki któremu będą mogli delektować się niezwykłym smakiem, kiedy tylko tego zapragną. Jaki ekspres warto mieć w swoim domu? Oto nasze wskazówki.

  1. Ekspres ciśnieniowy

Na ekspres ciśnieniowy decydują się nie tylko pasjonaci świeżej, pysznej, aromatycznej kawy. Chętnie kupują go również osoby, które wypijają jedną lub dwie filiżanki kawy dziennie. Jeżeli już decydujemy się na taki zakup, warto postawić na ekspres ciśnieniowy, który nie tylko przeznaczony jest do kawy w ziarnach, ale i do kawy mielonej. Taka kawa jest zdrowsza, bardziej aromatyczna, a podczas parzenia jej nie uciekają walory smakowe.

  1. Jaki ekspres warto wybrać?

Wiele osób stawia na nowoczesne ekspresy z bardzo rozbudowanymi funkcjami, do których należy między innymi: 5-stopiniowy wybór mocy aromatu, ciśnienie 15 bar, regulacja ilości kawy, cyfrowy wyświetlacz tekstowo/graficzny czy termos do mleka ze stali nierdzewnej (0,5 l). Te funkcje posiada np. ekspres nivona 768, który w ostatnim czasie cieszy się dużym zainteresowaniem wśród klientów z całej Polski.

  1. Designerski wygląd i prosta obsługa

Ekspres do kawy może stanowić również ozdobę kuchni. Producenci oferują więc nowatorskie modele wykonane w taki sposób, by świetnie prezentowały się w każdym stylowym pomieszczeniu domowym. Istotnym elementem jest również fakt, iż ekspresy to bardzo intuicyjne urządzenia. Prosta obsługa pozwala już po chwili otrzymać wybrany napój. Wszystko dzięki wyświetlaczowi, który krok po kroku prowadzi nas w całym procesie jej tworzenia.