Nietypowe dekoracje na tort

Torty są niezwykle ważnym elementem wielu rodzinnych uroczystości. Nie ma mowy o żadnych urodzinach bez tortów, jak i również na weselu będzie bez niego jakoś tak pusto. To, co jednak w głównej mierze liczy się na torcie i co odpowiada za jego efekt, to zastosowana dekoracja. Oczywiście w zależności od tego, z jakim tortem ma się do czynienia, zupełnie inne dekoracje należy wybierać.

Dekoracje na tort weselny

Dekoracje na tort weselny z pewnością są najbardziej ikonicznym elementem każdego tortu. W końcu kto nie kojarzy, na jakim torcie stawiane są figurki pary młodej?
Oprócz tego bardzo często stosuje się różnego rodzaju cukrowe dekoracje, które przybierać mogą kształty kluczy, serc, kotwicy, a nawet łódki z żaglami, a na której pokładzie znajdują się figurki świeżo poślubionych ludzi.

Dekoracje na tort urodzinowy

Zupełnie osobną sprawą jest kwestia dekorowania tortów urodzinowy. Tutaj nie ma tak ściśle określonego rodzaju dekoracji, jak ma to miejsce w przypadku dekorowania tortów weselnych. Ma to jednak swoją zaletę, ponieważ dzięki temu można torty urodzinowe udekorować znacznie bardziej kreatywnie.
Zdecydowanie najpopularniejszym sposobem na dekorowanie tortów urodzinowych jest stosowanie ostatnim czasy specjalnych opłatków graficznych. Dzięki nim istnieje możliwość nadawania tortowi dowolnej grafiki. Może być na niej zdjęcie solenizanta, jego najlepszych przyjaciół, lub odniesienia do największych pasji. Świetnie nadaje się na przyjęciach, na których solenizant jest np. fanem piłki nożnej, dzięki czemu na torcie może znaleźć się np. herb jego ulubionej drużyny.