Modne meble ze sklejki

Wybierając meble do domu większość osób sugeruje się nie tylko ich ceną, wyglądem, ale również trwałością. Podobno najbardziej solidne będą meble z litego drewna, dużą popularnością cieszy się wyposażenie dębowe oraz mahoniowe. Czy sklejka również będzie dobrym rozwiązaniem?

Meble ze sklejki do niedawna nie wzbudzały dużego zainteresowania, nie mniej jednak coraz więcej osób wybiera meble wykonane z takiego materiału. Sklejka to cienkie warstwy drewna z sosny, olchy, brzozy, niekiedy wykorzystuje się również drewno egzotyczne. Dużą zaletą takiego materiału jest niezwykła plastyczność, można z niego wykonać dowolny kształt mebli, co daje producentom duże możliwości.

 

Czy takie meble są trwałe?

Choć wiele osób obawia się, że meble ze sklejki nie będą zbyt trwałe, prawda jest zupełnie inna. Okazuje się, że tego typu wyposażenie wykonane z wykorzystaniem odpowiedniej technologii oraz materiałów jest naprawdę wytrzymałe, odporne na uszkodzenia, niszczenie, co więcej meble można bez większych problemów utrzymać w czystości, są też proste w konserwacji.

Czy warto zainwestować w meble ze sklejki?

Obecnie meble wykonane ze sklejki ciesz się dość dużym zainteresowaniem i bez wątpienia warto wziąć takie wyposażenie pod uwagę. One są trwałe, mogą przybierać naprawdę różne formy, doskonale współgrają zarówno z wnętrzami urządzonymi w stylu minimalistycznym, jak i z aranżacjami utrzymanymi w bardziej tradycyjnym stylu.