Dlaczego warto mieć maselniczkę?

Jak wybrać maselniczkę? Przede wszystkim zastanów się, czy ma to być maselniczka do codziennego użytku, czy tylko na specjalne okazje, gdy przychodzą goście. Oczywiście zawsze możesz się zdecydować na zakup dwóch wersji. 

Zalety maselniczki

Pojemnik na masło jest trochę zapomnianym elementem zastawy stołowej. Stało się tak, ponieważ wiele produktów przeznaczonych do smarowania pakowanych jest w plastikowe kubeczki. Postawienie na stole kupionego pudełka wydaje się prostsze i szybsze. Tymczasem wiele na tym traci estetyka stołu i sam posiłek. Domownicy przyzwyczajają się do mało uważnego jedzenia, a rodzinne spotkania przy wspólnym stole ograniczają się tylko do szybkiej konsumpcji. Dlatego warto postarać się nie tylko o dobre jedzenie, ale także naczynia, z których będzie miło korzystać podczas posiłków. 

Jaki pojemnik na masło wybrać?

Maselniczki dołączane do zastawy stołowej zazwyczaj wykonane są z porcelany lub z ozdobnego szkła. Dużym powodzeniem od zawsze cieszą się dodatki na stół zrobione z kryształu. Jeśli maselniczka od kompletu ma postać podstawka bez przykrywki, powinna być używana tylko podczas obiadu lub kolacji. Po skończonym posiłku masło musi być przełożone do pojemniczka z przykrywką. 

Przykrywka jest ważnym elementem maselniczki i warto wybrać właśnie taki zestaw. Masło może stać poza lodówką, ale tylko szczelnie przykryte. Dzięki temu zachowa swoje właściwości i smak.

Jeśli włożymy do lodówki masło bez przykrycia szybko przesiąknie zapachami innych produktów. Jak łatwo przewidzieć nie będzie wówczas zbyt smaczne.

Maselniczka to również dekoracja

Pojemnik na masło może stać się ładny elementem ozdobnym kuchni lub stołu. Jest bardzo duży wybór maselniczek w rozmaitych kolorach oraz wytwarzanych z różnych materiałów. Do codziennego użytku najpraktyczniejsze będą pojemniki, które się nie tłuką. Mogą być zrobione z drewna i tworzywa sztucznego. Natomiast na specjalne okazje można zaopatrzyć się w maselniczki wykonane z porcelany i szkła. Wszystko zależy od gustu domowników.