Propozycje dań na imprezę

Przygotowanie jedzenia na imprezę nie jest łatwą sztuką. Należy pamiętać o wielu rzeczach. Koniecznie trzeba wziąć pod uwagę preferencje smakowe gości, ewentualne alergie i wygląd samych dań. Powinny być imponujące i zachęcać do jedzenia. Co podać na rodzinnej imprezie?

Kluski

Ziemniaki są nudne. Większość osób nie chce marnować czasu na przygotowanie bardziej skomplikowanych dań z ich udziałem. Nic w tym dziwnego. Do przygotowania klusek trzeba ziemniaki zetrzeć, co zajmuje sporo czasu. Podobnie jest w przypadku placków ziemniaczanych i babki ziemniaczanej. Pomimo to, większość osób deklaruje, że lubi ziemniaki. Po prostu nie ma czasu na ich bardziej zaawansowaną obróbkę. Z tego powodu dobrym pomysłem na imprezowe danie są kopytka ziemniaczane. Jest to potrawa, która może zaimponować gościom. Ważne jednak żeby kopytka były krojone równo i wyglądały estetycznie. Dzięki temu, dobrze będą prezentowały się na półmisku. Kopytka ziemniaczane mogą w 100% zastąpić inne formy podania tego warzywa. Powinno się podawać je z sosem (pieczeniowym, koperkowym, grzybowym) lub polane tłuszczem z dodatkiem skwarek (przesmażonego boczku). Kluski ziemniaczane są tak szeroko lubianym daniem, że z całą pewnością będą strzałem w dziesiątką.

Pieczeń

Jeśli już decydujemy się na podanie klusek, to dobrze jest przygotować do nich pieczeń. To wspaniałe danie na imprezy, bo jego przygotowanie nie wymaga dużo pracy. Mięso wystarczy przyprawić i wstawić do piekarnika. Od czasu do czasu, można polewać je wypuszczanymi przez nie sokami. Takie konkretne mięsiwo doskonale zgra się z kopytkami ziemniaczanymi.

Koreczki

Ciekawą propozycją dania na imprezę są koreczki. W ich przygotowaniu panuje duża dowolność. Na wykałaczki można nabijać kawałki ulubionego sera, kiełbasy lub szynki pokrojonej w kostkę. Do tego, wystarczy dodać marynowane grzyby, cebulki, czy ogórki. Do koreczków można dodawać też zgrabne pomidorki koktajlowe oraz winogrona. Ważne jest by smaki dobrze ze sobą współgrały, a koreczki były kolorowe i ciekawe.