Lodówka – serce kuchni

Dla wielu osób lodówka jest sercem kuchni – ważne, aby była pojemna i ładnie uzupełniała wnętrze. Warto przyjrzeć się różnych opcjom dostępnym na rynku, aby wybrać najbardziej korzystną do własnego domu. Jest to bowiem sprzęt, którego nie kupuje się codziennie, raczej ma on wystarczyć na kilka lat. Decyzja nie jest prosta, rynek obecnie oferuje coraz lepsze jakościowo i coraz nowocześniejsze typy lodówek.

Lodówki Side by Side

Ten typ lodówki jest dosyć sporych rozmiarów. To bardzo pojemna opcja dla dużych rodzin i dla dużych kuchni. Posiada dwoje drzwi, które są położone obok siebie. Po jednej stronie znajduje się chłodziarka, a po drugiej zamrażalka. Taki sprzęt wymaga odpowiedniej przestrzeni – małe kuchnie odpadają.

Lodówki French Door

W tym przypadku również występuje bardzo duża pojemność. Chłodziarka posiada dwoje drzwi, a na dole znajduje się zamrażalnik. Dodatkowym plusem jest opcja swobodnego rozmieszczenia produktów – umożliwia to duża pojemność.

Lodówki jedno i dwudrzwiowe

Różnią się wielkością – jednodrzwiowe mają niewielkie rozmiary, mieszczą się w zasadzie w każdej małej kuchni. Te drugie są już pokaźniejsze – to sporych rozmiarów sprzęt, z zamrażalką u góry lub na dole, przeznaczony do większego pomieszczenia i do wieloosobowej rodziny. Pomieści bardzo dużo produktów, ale zabiera też więcej miejsca niż pierwsza opcja.

Lodówki wolnostojące i do zabudowy

Lodówka przeznaczona do zabudowy cieszy się coraz większą popularnością. To nowoczesna opcja pozwalająca na dopasowanie do wnętrza i wystroju kuchni, jednak jest to kosztowna inwestycja wymagająca specjalnego montażu. Lodówka wolnostojąca gwarantuje łatwy montaż i bardzo duży wybór. Może jednak wpłynąć na aranżację kuchni – ważne, żeby nie odznaczała się za bardzo na tle szafek.

Jak widać, wybór lodówki jest bardzo szeroki. Producenci prześcigają się w nowoczesnych standardach, wysokiej jakości, nowych udogodnieniach. Warto przyjrzeć się wielu opcjom i zasięgnąć porady sprzedawcy, która pozwoli wybrać najlepszą lodówkę.

Lodówki dostępne w ofercie: https://www.sferis.pl/lodowki-1909