Jakie jabłka do szarlotki?

Sezon na desery w pełni! Zwłaszcza na te z dodatkiem owoców. Już dziś przygotuj pyszne ciasto, na przykład z soczystymi jabłkami. Ten tani, słodki i ogólnodostępny owoc może być idealnym składnikiem ciasta i nawet grać w nim główną rolę. Jabłka można przygotować na setki sposobów. Ogromna ilość odmian jabłek sprawi, że można stworzyć z nich deser, który przypadnie do gustu każdemu łasuchowi.

Jeśli mowa o deserze z jabłkami- z pewnością każdemu na myśl przyjdzie szarlotka. Nic dziwnego, to ciasto to najpopularniejszy i najprostszy deser polskiego cukiernictwa- od wielu wielu lat! Z pewnością pamiętasz jak twoja babcia je wykonywała. to niezwykle proste ciasto, bowiem jego składniki prawie każdy posiada w swej lodówce i szafce kuchennej. Jabłka również. Pytanie, czy każda odmiana jabłka nada się do przygotowania szarlotki? Możliwości jest wiele, można bowiem użyć jabłek kwaśnych, ale idealnie sprawdzą się też te słodkie. W przypadku użycia kwaśnych- można pokusić się o dodanie odrobiny cukru waniliowego lub zwykłego. Co kto woli, panuje tutaj pełna dowolność.

jabłkowa szarlotka

Wiele rodzajów jabłka nada się do wykonania jabłecznika, bo właśnie tak też określa się to ciasto. Jeżeli chodzi o kwaśne jabłka warto sięgnąć po renetę, gloster czy antonówkę. Jeśli wolimy użyć słodszych jabłek- nasz wybór powinien paść na lobo, champion, ale i też na papierówkę czy ligol. Tak naprawdę odmiana dodanych jabłek nie ma większego znaczenia. Ich kwaskowaty smak może zniwelować dodanie cynamonu z cukrem. Więc jeśli tylko kwaśne jabłka posiadasz w zapasie- nic straconego! Odrobina kreatywności i idealna szarlotka może być twoja.

Już dzisiaj wybierz się na poszukiwania ulubionych jabłek, by dodać je do szarlotki. Pamiętaj, by zakupić tylko te najwyższej jakości, ze sprawdzonego źródła. Tylko to zapewni jabłka nie faszerowane chemikaliami. Warto zatem wybrać jabłka z polskich sadów, od sprawdzonych sadowników. To gwarancja idealnej jakości i smaku, a tylko to pozwoli na upieczenie idealnego ciasta na każdą okazję!