Jaki wentylator do określonego pomieszczenia?

wentylatory

Podczas kupowania wentylatora mało kto myśli o tym, gdzie konkretnie będzie on się znajdował. A przecież zupełnie inaczej będzie pracował dany wentylator w małej łazience, która posiada zaledwie jedno okno, jak tez inaczej w dużym salonie, z drzwiami prowadzącymi na taras. Jak zatem dobierać wentylatory do rodzaju pomieszczenia?

Wentylator do firmy

wentylatory

Choć w obecnych czasach standardem jest już klimatyzacja w większości biur i zakładów pracy, to w dalszym ciągu znaleźć można takie miejsca, które tego udogodnienia są pozbawione.
Właśnie w takich sytuacjach konieczne staje się zakupienie wentylatora. Jak jednak dobrać odpowiedni wentylator do pracy? Wszystko tak naprawdę zależy od tego, gdzie będzie on stał. Jeśli miałby top być mały wentylator biurkowy, który w dodatku będzie zasilany z portu USB, to w takim wypadku należy pamiętać o tym, że musi to być model możliwie jak najmniejszy. Głównie z powodu bardzo ograniczonej przestrzeni na biurku.
Jeśli jednak miałby to być wentylator podłogowy, dobrze jest wybrać taki, który posiada funkcje oscylacji, aby mógł strumieniem powietrza objąć możliwie największy zakres pomieszczenia.

Wentylator domowy

Zdecydowanie częściej niż do pracy, dobre wentylatory kupowane są do zastosowań domowych. Tutaj jednak nie ma jednego i słusznego wyboru co do wentylatora na cały dom. Tak naprawdę powinno się kupić inny do przestrzeni używanej w ciągu dnia, jak tez inny do sypialni, czy też łazienki.
Do pokoju dziennego zaleca się kupowanie modelu nieco mocniejszego. Tak czy inaczej, odgłosy tła w ciągu dnia nieco przykryją hałas silnika wentylatora. Dodatkowo warto dla wygody kupować modele sterowane pilotem i wyposażone w aromatyzer.
Zupełnie inny model poleca się zakupić do sypialni. Tu powinien to być wentylator możliwie najcichszy, aby nie zaburzał nikomu snu. Dodatkowo warto posiadać wersje z programowaniem czasowym, aby mógł się on samodzielnie włączyć lub wyłączyć o określonej godzinie.
Wentylator łazienkowy oprócz wyżej wspominanych cech powinien posiadać przede wszystkim funkcje jonizacji powietrza, a także aromaterapii.