Jak dobrać obrzeże meblowe?

Meble z płyt wiórowych, niezależnie od typu, wymagają wykończenia brzegów odpowiednimi taśmami, to tzw. obrzeża meblowe. Powinny być dokładnie dobrane do dekoru płyty i szerokości obrzeży, ich montaż nie będzie wtedy wymagał dodatkowych czynności.

Jak dobrać obrzeże meblowe?

Wybierając taśmę wykończającą brzegi płyt meblowych należy szczególną uwagę zwrócić na:

• kolor i strukturę taśmy,

• szerokość,

• sposób przyklejania.

Chcąc wykończyć meble należy bardzo starannie dobrać obrzeża meblowe. Sprawą najważniejszą jest dobór kolorystyczny, ale z tym z reguły nie ma większych problemów. Większość taśm dopasowana jest do standardowych wzorów płyt meblowych.

Większym problemem może być szerokość obrzeża meblowego. Nie zawsze grubość płyty meblowej jest standardowa. W takim przypadku wymaga dokładnego przycięcia, szlifowania i przyklejenia. Wszystkie czynności muszą być wykonane bardzo precyzyjnie, w przeciwnym wypadku obrzeże meblowe szybko ulegnie zniszczeniu. W tym trudnym zadaniu mogą pomóc specjaliści z dowolnego sklepu internetowego, takiego jak choćby Belmeb.

Obrzeże z PCV czy ABS?

Zasadniczo charakteryzują się podobnymi właściwościami. Jeden i drugi rodzaj jest elastyczny, co ułatwia klejenie obrzeży. Zarówno taśmy PCV, jak i ABS odporne są na uszkodzenia mechaniczne. 

Zasadniczą różnicą jest skład taśm. Obrzeża wykonane z ABS są pozbawione składników szkodliwych i dzięki temu są przyjazne dla środowiska.