Akcesoria meblowe ze względu na bezpieczeństwo

Pojawienie się w domu dziecka jest ogromnym wydarzeniem. Nie tylko z powodu całkowitej zmiany trybu życia, zakupu dodatkowych mebelków i niezbędnych do opieki nad dzieckiem sprzętów, ale również z powodu konieczności wyposażenia się w bardzo specyficzne akcesoria meblowe, które zapewnią malcowi bezpieczeństwo przy samodzielnym poruszaniu się po mieszkaniu. Jakie powinny to być rzeczy, aby mieć pewność o bezpieczeństwo dziecka?

Co może grozić dziecku?

 

Dla dorosłego dom jest oaza spokoju i bezpieczeństwa. Dla dziecka natomiast to śmiertelnie niebezpieczne miejsce, w którym dosłownie wszędzie czeka na niego zagrożenie.

Pułapkę stanowią nie tylko pomieszczenia w których malec może się zatrzasnąć ale również drzwi w które może wsadzić paluszki i sobie je przytrzasnąć, jak również chociażby gniazdka elektryczne do których z łatwością może wetknąć jakiś metalowy element pochodzący z jego zabawek lub znaleziony w domu

Z tego powodu zabezpieczenie mieszkania przed dzieckiem powinno opierać się przede wszystkim na zabezpieczeniu gniazdek elektrycznych oraz wyposażeniu drzwi w zarówno specjalne hamulce nie pozwalające przytrzasnąć paluszków, jak również zabezpieczenia zamków przed otwarciem.

A co z meblami?

 

Jeśli chodzi o akcesoria meblowe to podstawowym ich zabezpieczeniem przed dziećmi jest wyposażenie ich w specjalne poduszeczki, które montuje się na kantach mebli. W ten sposób choć w minimalnym stopniu niweluje się ryzyko uderzenia główką dziecka o kant.